Jak rozpoznać prawdziwą, wysokiej jakości herbatę matcha z Japonii?

 

Ponad 800-letnia tradycja przetwarzania herbaty matcha

 

Pierwsze liście herbaty zbierane są wiosną. Pole przykrywa się siatkami na trzy tygodnie, aby roślina wytworzyła dużą ilość chlorofilu z powodu braku światła słonecznego, co nadaje herbacie matcha szmaragdowy kolor. Głównym powodem bogatego zielonego koloru wysokiej jakości oryginalnej herbaty matcha są zatem pola pokryte siatkami. Jednocześnie tylko najmłodsze i najbardziej zielone liście na szczycie rośliny są zwykle zbierane ręcznie.

 

Herbata matcha produkowana jest w granitowych młynach 

Natychmiast po zebraniu liści trafiają one do dalszej obróbki. Rozpoczyna się proces przekształcania liści w drobno zmielony proszek. Podczas procesu suszenia usuwane są żyłki i łodygi. Gorąca para zapobiega fermentacji, utrzymuje świeżość liści i zapewnia, że wszystkie składniki odżywcze pozostają w herbacie. Miąższ z liści jest mielony na drobny proszek w granitowych młynach. Dobrze zmielona herbata matcha jest tak drobna, że niemal rozpływa się w ustach.

 

 

Jak rozpoznać oryginalną i wysokiej jakości herbatę matcha z Japonii?

 

Jeśli szukasz wysokiej jakości oryginalnej herbaty matcha, która zapewnia zarówno doskonałe doznania smakowe, jak i wyjątkowe i sprawdzone działanie na organizm, jest mało prawdopodobne, abyś zadowolił się oferowanymi substytutami i podróbkami niższej jakości, które nie pochodzą z Japonii. Jak znaleźć drogę i znaleźć wysokiej jakości oryginał?

   Certyfikaty i testy 

Czy wspomniana herbata matcha posiada jakiekolwiek certyfikaty produktu?  Czy ma jakość organiczną?  Czy sprzedawca ściśle testuje na obecność grzybów, pestycydów, metali ciężkich i bakterii e. coli? Te potwierdzenia powinny być naprawdę dostępne dla wysokiej jakości oryginalnej herbaty matcha.

 

   Pochodzenie herbaty

Czy producent lub sprzedawca podaje pochodzenie herbaty?  Zapakowana herbata bez informacji o pochodzeniu jest wątpliwa, powinieneś poszukać innego produktu.

 

 

 

 

Istnieje prosty test na sprawdzenie jakości

Jakość zmielonej herbaty matcha pokazuje następujący test - wysyp odrobinę herbaty matcha na kawałek białego papieru i przejedź palcem po kupce w swoją stronę i obserwuj, czy linia jest zwarta. Linia herbaty o niższej jakości jest nierówna i krótsza. Możesz nawet być w stanie wyczuć rozmiar ziaren pod palcem. Ten prosty test pozwala rozpoznać jakość przetwarzania herbaty matcha. Nieprawidłowo zmielona herbata matcha jest grubsza, a jej ziarna są zbyt duże, więc linia jest również krótsza. Oryginalna herbata matcha jest mielona wyłącznie z miąższu, bez łodyg, w tradycyjnych granitowych młynkach.

 

Gdy liście są mielone w całości razem z garbnikami, herbata jest nieprzyjemnie gorzka, a jej kolor jest beżowy do brązowego. Prawdziwa herbata matcha musi:

  • delikatnie smakować i nie może być gorzka
  • mieć intensywnie zielony kolor
  • .

 

Opakowanie herbaty matcha jest ważne

Powietrze i światło to najwięksi wrogowie japońskiej zielonej herbaty matcha. Szybko pogarszają one jakość, kolor, smak i aromat herbaty matcha. Dlatego też opakowanie herbaty matcha ma ogromne znaczenie dla jakości tego produktu. W większych opakowaniach herbata nie jest wystarczająco chroniona i traci swój kolor, smak i aromat w ciągu zaledwie kilku dni. Idealnym rozwiązaniem jest zatem pakowanie herbaty w pojedyncze porcje, przy czym torebka doskonale chroni herbatę przed powietrzem i światłem.

Marka Matcha Tea importuje prawdziwy oryginał z Japonii

 

Marka The Matcha Tea importuje oryginalną przetworzoną herbatę Matcha bezpośrednio z japońskich plantacji herbaty. Gwarantujemy w 100% organiczną jakość, którą potwierdza 9 różnych certyfikatów, a herbata spełnia najsurowsze limity sprzedaży w UE. Podczas przetwarzania herbaty Matcha nie zachodzi żadna fermentacja, nie dodaje się żadnych barwników, dodatków ani konserwantów. Herbata do produkcji naszej herbaty Matcha jest uprawiana w warunkach ekologicznych, a każda partia jest regularnie testowana w specjalnym laboratorium pod kątem obecności pestycydów, grzybów, bakterii e.coli i metali ciężkich. Aktywnie poszukujemy bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie produkcji i staramy się zminimalizować nasz ślad węglowy (na przykład używamy opakowań papierowych z certyfikatem FSC). Każdą porcję herbaty matcha pakujemy w hermetycznie zamkniętą torebkę, aby zapewnić maksymalną świeżość i doskonały smak po rozpakowaniu.

 

 

Unikalne działanie herbaty matcha

Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu, herbata matcha jest pełna przeciwutleniaczy i aminokwasów. Ponieważ herbata matcha nie jest parzona, ale pije się całe liście zmielone na proszek, nasz organizm może wchłonąć maksymalną ilość tych przeciwutleniaczy. Herbata matcha zawiera również witaminy A, C, E, śladowe ilości minerałów i do 30% błonnika. Herbata matcha stymuluje mózg, poprawia koncentrację i dostarcza energii, która jest uwalniana w ciągu 3-6 godzin. Jedna filiżanka herbaty matcha jest jak 10 filiżanek klasycznej zielonej herbaty. Prawdziwa oryginalna herbata matcha z Japonii reguluje ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi.

.