Organiczna herbata Matcha Ceremony 30 g

 
BIO Z Japonii Dostawa gratis Efekt lupa
  • 1 z 6

Ekologiczna herbata Matcha Ceremony to prawdziwa japońska zielona herbata Matcha w jakości ekologicznej. Herbata Ceremony jest szczególnie odpowiednia do przygotowania inspirowanego tradycyjną japońską ceremonią parzenia herbaty.

Dostępność W magazynie
Cena zł81,14 bez VAT
zł99,80 / szt    
Kod produktu A102
Marka Kyosun
Brand's website kyosun.com
Kategoria Herbata matcha
Gwarancja 2 lata
 

Dlaczego warto pić herbatę matcha?

Herbata matcha to tradycyjna japońska herbata, która powstaje w wyniku zmielenia liści herbaty na drobny proszek. Ze względu na swoje działanie, herbata ta była często pijana przez mnichów i samurajów. Zielony proszek nie rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu organizm ludzki może wykorzystać szeroką gamę składników odżywczych obecnych w matcha do 10 razy więcej niż w zwykłej zielonej herbacie. Należą do nich w szczególności przeciwutleniacze, aminokwasy, witaminy A, C, E, żelazo i wapń. Doskonałą zaletą herbaty matcha jest teofilina, herbaciana forma kofeiny, która jest uwalniana przez okres 3-6 godzin. Oznacza to, że jest ona lepsza dla organizmu niż kofeina zawarta np. w kawie. Teofilina ma również działanie redukujące stres i pomaga w zaburzeniach koncentracji. Matcha zawiera i L-teaninę, substancję, która wspomaga produkcję hormonów szczęścia - dopaminy i serotoniny. Zaletą tego szmaragdowego proszku jest to, że przyspiesza metabolizm nawet o 40%, a zatem pomaga w utracie wagi

.

Jakie certyfikaty posiada Organic Matcha Tea Ceremony? 

Najważniejszym certyfikatem organicznej herbaty Matcha jest marka Bio, którą herbata otrzymała jako pierwsza herbata Matcha w Czechach w 2013 roku i którą z powodzeniem uzyskuje od tego czasu. Produkt posiada oczywiście również certyfikat bezpieczeństwa zdrowotnego wydany przez Krajową Radę Zdrowia. Japoński producent tej herbaty matcha posiada również certyfikaty jakości, z których najważniejsze to: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer i inne.

Czy organiczna herbata matcha jest regularnie testowana? 

Tak, każda importowana partia organicznej herbaty Matcha Ceremony jest testowana na obecność pestycydów, pleśni i bakterii E.coli. bakterii. Wyniki przeprowadzonych testów są ogólnodostępne i można o nie poprosić również drogą elektroniczną - w wiadomości e-mail należy jednak podać numer partii, który znajduje się na spodzie puszki. Regularne testy są gwarancją jakości herbaty Matcha. Decydując się więc na zakup innej marki, warto poprosić sprzedawcę o aktualne testy, które odpowiadają aktualnej partii oferowanej herbaty. Na rynku dostępne są tanie zamienniki, które często pochodzą z Chin i nie posiadają takich samych właściwości jak prawdziwa herbata matcha z Japonii.

mapa-premium-c-dGdzie uprawiana jest organiczna herbata Matcha Ceremony?

Herbata jest uprawiana w regionie Nishio, zbierana ręcznie i przetwarzana na drobny proszek.

Jaka jest zalecana dzienna dawka? 

Zalecana dzienna dawka dla dorosłych wynosi 4-6 gramów. Dla kobiet w ciąży, karmiących piersią i dzieci ok. 2 gramy dziennie.

Jak przygotowywana jest herbata Organic Matcha Tea Ceremony? 

.

Ta jakość Matcha jest szczególnie przeznaczona do tradycyjnego ceremonialnego przygotowania. Rytuał ten ma precyzyjnie określony proces. Wsyp porcję herbaty do czarki Chawan za pomocą bambusowej łyżeczki Chashak. Wlej wodę podgrzaną do 70°C i zamieszaj herbatę bambusową trzepaczką Chasen. W przypadku delikatniejszej wersji herbaty - Usucha - dodaj 2 łyżeczki Chasak lub łyżeczkę herbaty do 70 ml wody i energicznie zamieszaj w kształcie litery M.

Dla mocniejszej herbaty - Koicha - dodaj 3-4 łyżeczki Chasak lub 2 łyżeczki herbaty do 40 ml wody. Koicha ma pełniejszą konsystencję i jest mieszana lekkimi okrężnymi ruchami. Organic Matcha Tea Ceremony można również przygotować z zimną wodą, w butelce lub shakerze do herbaty matcha, które są certyfikowane do kontaktu z żywnością i nie zawierają żadnych niepożądanych substancji, takich jak BPA.

Przygotowanie-tradycyjne

Ile gramów matchy zawiera opakowanie?

Puszka organicznej herbaty Matcha Ceremony zawiera 30 g herbaty Matcha.

Jak należy przechowywać herbatę matcha?

.

Puszka chroni herbatę przed powietrzem i światłem, czyli przed czynnikami, które są najczęstszą przyczyną degradacji herbaty matcha. Puszkę należy dokładnie zamknąć i przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Otwarte opakowanie należy spożyć w ciągu około dwóch miesięcy, ponieważ produkt ten nie jest pakowany w atmosferze ochronnej i stosunkowo szybko traci swój kolor, smak i aromat.

Oczywiście nie oznacza to, że herbata nie powinna być spożywana po tym okresie, ale jej jakość nie będzie już tak wysoka, jak jakość świeżej herbaty.

Jak długo można przechowywać produkt?

.

Termin przydatności do spożycia organicznej herbaty matcha wynosi 24 miesiące. 

Czy organiczna herbata Matcha Ceremony zawiera alergeny? Czy istnieją jakieś zagrożenia związane ze spożywaniem herbaty?

.

Nie są znane alergeny związane z tym produktem. Nie zalecamy picia organicznej herbaty matcha na pusty żołądek. Jest to bardzo mocna herbata i może powodować nudności na pusty żołądek.

Usucha

Gdzie produkt jest wytwarzany?

Ekologiczna herbata matcha jest uprawiana w Japonii i pakowana w puszki; jest importowana przez firmę Kyosun s.r.o.

>.

Waga 0.08 kg