Transport i płatności

doprava
 

opcje płatności

  Płatności on-line   FREE

 

 

 

 

 

MOŻLIWOŚCI SPORTOWE

  GLS - dostarczamy w ciągu 72 godzin   PLN 25   Free from PLN 200

 

 

Proces płatności kartą w naszym sklepie internetowym
Płatność kartą jest najczęściej wybieraną metodą płatności. Nasza bramka płatnicza Comgate obsługuje karty Visa, Visa Electron, Mastercard oraz Maestro, a także płatności Apple Pay i Google Pay, które pozwalają na płacenie kartą zapisaną w portfelu Apple/Google. Bramka płatnicza Comgate oferuje także funkcje płatności cyklicznych, preautoryzacji oraz zapamiętywania karty w połączeniu z płatnością kartą.

Przebieg płatności z perspektywy płacącego
Po zatwierdzeniu płatności zarówno Ty, jak i klient, otrzymujecie natychmiast informację o wykonaniu płatności, co pozwala na natychmiastowe wysłanie zamówionego towaru.

Płatność kartą w innej walucie niż obsługiwana przez sklep
Jeśli klient płaci kartą, która jest obsługiwana, płaci w walucie, w której prowadzony jest rachunek karty płatniczej. W takim przypadku przewalutowanie na daną walutę odbywa się za pośrednictwem banku krajowego klienta według jego aktualnego kursu.

Przykład:
Klient posiadający kartę wydaną w Polsku dokonuje zakupu w sklepie, w którym jedyną walutą jest zloty. Klient płaci w euro, a jego bank krajowy dokonuje przewalutowania według bieżącego kursu. Właściciel sklepu otrzymuje transakcję już w standardowej walucie euro.

Opłaty i rozliczenia
Korzystanie z płatności kartą wiąże się z kosztami w postaci opłat. W artykule dotyczącym opłat można dowiedzieć się, jak są one naliczane. Przekazywanie środków na konto sklepu oraz wyciągi są opisane w osobnym artykule.

 

Proces przelewu bankowego w naszym sklepie internetowym

Przelew bankowy oznacza transfer pieniędzy między dwoma bankami bez użycia karty płatniczej. Na bramce płatniczej Comgate ta metoda jest wykorzystywana przez około 20% klientów, którzy preferują ją z różnych powodów: nie mają przy sobie karty płatniczej, nie chcą podawać jej danych, przekroczyli dzienny limit na karcie lub uważają, że jest to wygodniejsze i szybsze zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej i potwierdzić tam płatność.

Bezpieczeństwo płatności

Logowanie do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej gwarantuje bezpieczeństwo tej metody płatności – potwierdzenie płatności może odbyć się tylko tam. W trakcie przetwarzania transakcji bezpieczeństwo zapewnione jest przez szyfrowane połączenie między bankami.

Korzyści dla sklepu

Oferując metodę przelewu bankowego, zaspokoisz potrzeby znacznej części klientów i oszczędzisz na kosztach. Koszty realizacji przelewu bankowego są niższe niż w przypadku płatności kartą, dlatego niższe są również opłaty transakcyjne.

Typy przelewów bankowych w bramce Comgate

Bramka płatnicza Comgate oferuje kilka typów przelewów bankowych, różniących się sposobem zlecania, szybkością potwierdzenia oraz realizacji. Oto szczegóły:

Przelew w aplikacji mobilnej

Płatność w aplikacji mobilnej na urządzeniach z systemami iOS lub Android to przyjazna użytkownikowi i szybka opcja płatności. Płatnik loguje się do aplikacji bankowości mobilnej i tam potwierdza przedwypełniony przelew.

Płatność PSD2

Przelew bankowy w trybie Open Banking Standard (PSD2) oferuje niższe koszty transakcji i natychmiastowe potwierdzenie płatności. Nie wszystkie banki w Polsce umożliwiają jednak komfortowe płatności tą metodą.

Online bankowy przelew

Przedwypełniony przelew bankowy oferuje wygodę dla płatnika i natychmiastowe potwierdzenie płatności. Opłaty bankowe za tę usługę są jednak zazwyczaj wysokie.

Przelew QR

Przelewy QR łączą wygodę użytkownika z niskimi kosztami jednostkowymi. Jednak nie wszystkie polskie banki umożliwiają natychmiastowe przelewy bankowe.

Przelew bankowy bez natychmiastowego potwierdzenia

Przelew bankowy z ręcznym wypełnianiem danych płatności jest dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą lub nie mogą płacić kartą i wolą znaną im metodę. Potwierdzenie płatności odbywa się do drugiego dnia.

 

Usługi płatnicze są świadczone przez:

Comgate, a.s.

Gočárova třída 1754 / 48b, Hradec Králové
E-mail: platby-podpora@comgate.cz
Tel: +420 228 224 267